İstanbul Nargilecileri

Tarihi ile oldukça etkileyen şehir İstanbul her anlamda kendisinden söz ettirmektedir. Çok köklü bir geçmişe sahip olan bu şehirde değerini kaybetmeyen bir sürü şey de beraberinde gelmektedir. Nargile bunlardan biri olmuştur. Eskiden beri içilen nargile yıllar geçse de değerini yitirmemiştir. İstanbul nargilecileri bu anlamda köklü bir geçmişe sahip nargileciler olarak karşımıza çıkmaktadır. Tarihin en eski zamanlarından beri süregelen nargile bu şehirde kurulan ilk nargilecilerin vazgeçilmez bir durumunu oluşturmuştur. Sonradan şehirleşmenin etkisiyle açılan nargileciler yerine bu işle yıllardır uğraşan nargileciler daha fazla öneme ve kaliteye sahiptir. Tabi ki her zaman için eski nargilecileri bulmak veya oralara gitmek nasip olmayabilir. Bunun için diğer nargileciler de bir başka alternatif olarak değerlendirilebilir. Çok fazla sayıya sahip olduğundan kötü olanların yanı sıra iyi nargilerciler bulmak da elbette mümkündür.

Belirli bir müşteri kitlesine sahip olan istanbul nargilecileri kendi çaplarında bir çevreleri vardır. Çok fazla kişinin bilemeyeceği bu nargileciler kişilerin birbirine anlatmasıyla yayılmaktadır. Yapılışının bile kendine özgü uslubu olduğunu düşünürsek bu tarz mekanlarda nargile içmenin keyfi de bir başka olacaktır. Hayatın her alanında bir gelenek olan şeylerin önemi bizim için daha fazla önemlidir. Bunun içinde eski bir geçmişe sahip nargile eskilerin bildiği şekilde eski mekanlarda içilmesi gerekmektedir. Keyifli sohbetlerin daim olduğu, eski dostların bir araya geldiği bu mekanlarda anlatılacak o kadar çok anı birikir ki nargile bunun oluşmasını sağlamaktadır. Bir çeşit sohbet aracı niteliği görmektedir.

Fakat günümüzde durum öyle bir hal almıştır ki yeni mekanların tasarlanması, işi gayet iyi bilmeleri sayesinde adeta eski tarzlarda mekanlar ortaya çıkmaktadır. Bu anlamda istanbul nargilecilerini iyi takip etmek gerekmektedir. Neyi nasıl yaptıklarına, ne şekilde düzenlediklerine dikkat etmek gerekmektedir. Bu kadar fazla işletmenin günümüzde olduğunu düşünürsek en iyisini bulmak için çok dikkatli davranmak gerekmektedir. Herkes düzgün iş ister. Doğrudan yapılsın. Fakat bazı değerleri göz önüne almadan gelişine göre iş yapmak sırf para kazanmak için insanların değerlerini yok saymak çok saygısızca bir davranıştır. İnsanların önem verdiklerine saygısızlık etmemek gerekir. Bu durum müşterilerde aşırı derecede olumsuz bir tutum oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Open chat
1
Merhaba
Sohbeti Başlat
Merhaba size nasıl destek olabilirim?