İstanbulda Nargile İçilecek Mekanlar

Aradığın her şey bulabileceğin ama bunun yanında kalabalığından aşırı derecede şikayet ettiğimiz şehir İstanbul ne olursa olsun bir şekilde kendisini insana hayran bırakabiliyor. Eşsiz boğaz manzarası, kız kulesi derken hiçbir şekilde o kalabalıklık insanın gözünü görmüyor. Nargilesini yudumlarken İstanbul’u izlemek isteyen bir kişi neden o kalabalığı düşünsün ki? İstanbul’da nargile içilecek mekanlar oldukça fazladır. İstanbul’un mekan olayının ortama göre de farklılık gösterdiğini düşünürsek her mekana uygun, her bütçeye uygun ortamlar karşımıza çıkmaktadır. Her anlamda çeşitliliğin olması bu şehirde yaşayanlar için büyük bir avantaj oluşturmaktadır. Kişilerin farklı mekanlar denemesi bir süre sonra kafalarında net bir mekanın belirlenmesine yol açacaktır. Bu durumda kendi müşterilerini kazanan işletmeler bir süre sonra kişileri daha fazla tanıyacaklarından onlara özgü hizmetlerini sunup müşteriler açısından oldukça düzgün bir izlenim kazanacaklardır.

Bu mekanlar aslında yaş ortalamalarına göre de değişmektedir. Çay bahçesinde daha çok orta yaş kesiminin keyif aldığını görürüz. Daha arka taraflarda kalan yerlerde ise üniversite öğrencilerinin takıldığını söyleyebiliriz. Bu anlamda İstanbul’da nargile içilecek kafeler sayı ve çeşitlilik bakımından oldukça fazladır. Herkesin bir zevki olduğunu düşündüğümüzde bu çeşitlilik gayet normal bir durumu ortaya çıkarmaktadır. Mekanların gösterdiği hizmeti de düşündüğümüzde ortaya çıkan bir yanlış bu mekanların müşteri kaybetmesine neden olabilmektedir. Bu açıdan baktığımızda her türlü özeni göstermek gerekmektedir. Müşteri memnuniyeti oldukça önemlidir. İşletmelerin ne şekilde olursa olsun müşteriye ters gidecek bir hareketi olmaması gerekmektedir. Bu durum prestij açısından da oldukça büyük bir öneme sahiptir.

İnsanlar çoğunlukla manzara aramaktadırlar. Manzara eşliğinde nargile yudumlamak istemektedirler. İstanbul’da nargile içilecek yerler arasında bu popülerliğe sahip yerler daha fazla göz önündedirler. Tabi bu durum diğer kafelere göre belirli bir fiyat farkını da ortaya çıkarmaktadır. Bu da tabi ki tiryakisi olan için o an sorun olmaktan çıkacaktır. İstanbul’u her şekilde seven ve her an o anın tadını çıkarmak isteyen kişiler için sorunlar çok fazla sorun olarak kalmamaktadır. Kişiler bunu zaten kendi kafalarında bitirmektedirler. Şehrin ve nargilenin keyfini çıkarırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Open chat
1
Merhaba
Sohbeti Başlat
Merhaba size nasıl destek olabilirim?