Nargile İçilecek Yerler

Birçok insan için müthiş bir neşe kaynağı olan nargile tiryakisine göre her yerde içilen bir şey değildir. Belirli yerlerde içilmesi gerektiğini söyleyenler vardır. Nargile içilecek yerler arasında net bir şey söylemek imkansızdır. Çünkü ülkemizde bu alanda uğraşan birçok yer mevcuttur. En iyi içmek isteyenler için popüler olan mekanlar tercih edilebilir. Nargile içmek için temiz mekanları tercih ediniz. Yapımlarına dikkat ederek mekanın kontrolünü sağlayabilirsiniz. İstanbul’un tarihi bölgelerinde nargile içmek ayrı bir keyif verir. Bu tarz yerlerde daha bilir kişilerin olduğunu söylemek mümkündür. Tarihin en eski şehirlerinden biri olan İstanbul’da boğaza karşı yapacağınız nargile keyfi de başka hiçbir yerde yoktur. Bu esnada ne dert ne sıkıntı kalır. Sadece nargileniz eşliğinde eşsiz manzaraya kendinizi bırakarak o anın keyfini çıkarabilirsiniz.

Ülkemizde birçok şehirde tarihi yerler mevcuttur. Bunların neredeyse hepsinin bulunduğu yerlerde tarihi nargileciler yer almaktadır. Genel anlamda tarih kokan mekanlarda nargile içmenizi tavsiye ederim. Bu tarz yerler eskilerin günümüze taşıdıklarıyla nargilenize tat katmaktadırlar. Nargile içilecek yerlerin çok olması da bir bakıma zor bir durum yaratmaktadır. İyi veya kötü nargileyi ayırt edebilmek için birçok nargileciyi dolanmak gerekmektedir. Bunun yanı sıra mekanların görünüşleri itibariyle güzel nargile yapan bir yer bulma imkanınız olabilir. Kahve havasında döşenmiş şekilde olan yerlerde genelde çok güzel nargileler ortaya çıkmaktadır. Modern bir cafe yerine eskileri hatırlatan tarzda döşenmiş yerler daha gelenekçi bir hava da olacağından nargilesinin iyi olma ihtimali çok yüksektir.

Çok fazla yer deney deneye sonunda bulduğunuz nargilecinizi bırakmayın. Çünkü zaman ilerledikçe alakası olmayan insanlar bu tarz işlere başlamaktadırlar. Nargile içilecek mekanlar‘ın bir dökümü çıkarılsa çoğu yer çok fazla güzel bir yere sahip değildir. Zamanın ilerlemesi malesef bu alanda da kötü sonuçlar doğurmaktadır. Nargilenizi içeceğiniz en güzel yerler arka taraflarda kalan belirli bir kitlenin gidebileceği yerlerdir. Bu tarz yerlere dikkat edin çok fazla özen ve tititzlikle işlerini gerçekleştirmektedirler. Çünkü bu tarz yerlerin gelen müşterileri bellidir ve bu hassasiyette işlerini yapmaya çalışırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Open chat
1
Merhaba
Sohbeti Başlat
Merhaba size nasıl destek olabilirim?