Güzel Nargile Nasıl Yapılır

Nargile içmesi güzel olsa da yapılışı çok önemlidir. Belki basit gibi de görünebilir ama ince ayrıntıları mevcuttur. Peki güzel nargile nasıl yapılır? Bunun için evde kendi nargilesini yapanlar sadece kendi yaptıkları nargilenin güzel olduğunu söylerler. Hatta başka yerde nargile içmem diyen insanlar vardır. Bu tabi ki kişiye özgü bir durumdur. Fakat becerebilmek de önemlidir. Evinizde ortamınız olduğu taktirde işi de biliyorsanız çok rahat nargile yapmak mümkündür fakat yer olmadan nargile yapmak pek mantıklı değildir. Çoğu kişi denemeye kalksa da pek başarılı olamamıştır. Her zaman için olumlu sonuçlar çıkmasa da bir süre sonra gerçekten bu işte ustalaşmış kişiler evde yapılan nargilenin hakkını vermektedirler. Durum böyle olunca nargilenin yapım şekilleri de kişiden kişiye değişebilmektedir.

Herkesin kendisine has taktikleri vardır elbette. Fakat genel anlamda uyulması gereken durumlarda vardır. Güzel nargile nasıl yapılır diye sorulduğunda işe şişeye su fakat içine buz atılmış su koyarak başlamak gerekir. Daha fazla serinletici bir etki yaratması için buzlar önemlidir. Nargilenin ana gövdesinden hava gelmemesine dikkat etmek gerekir bu şekilde nargile yapılmaz. Tütününüzü küçük parçalara ayırarak lülenin içine koyun. Etrafının düzgün olmasına dikkat etmek gerekir. Bundan sonra yavaş yavaş kömürü yakmaya başlayın ve ocağa koyup bekleyin. Bir kaç dakika bu şekilde kömürlerin yanmasına sağlayın ve nargileniz kullanıma hazır.

Dışarda keyif vererek içmek istemeyenler buna daha fazla alışkanlık yaptığından sürekli evde içenler için küçük ayrıntıların pek bir önemi yoktur. Fakat nargilenin bir keyif olduğunu düşünenler için en ince ayrıntısına kadar önem arz etmektedir. Güzel nargile nasıl yapılır diye sorsan dışarda yapılan iyidir cevabını almak kaçınılmazdır. Kişiden kişiye değişen bu durumlar yine de insanları ne evde yapmaktan caydırıyor ne de dışar da içmekten. Herkese farklı ve güzel gelen değerlerin olması da oldukça güzel bir durum. Evde yapanlar için kendilerine aldıkları küçük nargileler onlar için ulaşılmaz bir mutluluk oluşturuyor. Böyle güzel birşeyi kendileri yapınca da yorgunluğun bütün keyfi bu şekilde çıkmış oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Open chat
1
Merhaba
Sohbeti Başlat
Merhaba size nasıl destek olabilirim?