Nargile Nasıl Yapılır

Keyif olsun diye, sıkıntım gitsin diye, arkadaşlarımla ettiğim sohbete renk gelsin diye birçok sebepten dolayı insanlar nargile keyfi yapmaktadırlar. Bu aşamada hiç kimse bunun sağlık boyutunu zaten düşünmez. O an yaşadıkları eğlencenin tadını çıkarırlar. Fakat çoğu zaman merak edilmeyen bir nokta vardır. Nargile nasıl hazırlanır diye pek fazla merak eden insan olmaz. İnsanlar sade ve sadece o an yaşadıkları anın tadını çıkarmakla meşguldürler. Zaten nargileyi servis eden kişinin o an yaptıklarını gördüklerinden çok fazla merak etmezler. Fakat nargilenin çok ince ayrıntılı yapış aşamaları vardır. Bu aşamaları eskiler daha fazla önemser ve dikkat ederler. Eskiye göre zaten bu durumlar daha farklı bir hal aldıklarından bu tarz yapımları merak edenlerde çok az bir sayı olmuş oluyor. Zamanla bu merakların artacağı gözlense de günümüzde hazıra alışmışlığın verdiği rahatlıklı nargilenin dışarda içilmesi hep en güzel olan olarak kalacaktır.

Peki gerçekten nargile nasıl yapılır? Şişenizin içine buz parçaları dahilinde su koymanız gerekmektedir. Buzların daha etkili olduğu tespit edilmiştir. Daha sonra tütünü küçük parçalara ayırarak lülenin içine koyup etrafının düzgün bir şekilde sarılmasına dikkat etmek gerekir. Kömürü yakmaya başlayarak yavaşça olmasını bekleyerek nargilenizi hazır hale getirebilirsiniz. En basit haliyle yapımı bu şekildedir. Tiryakileri ve bu işin ustaları daha farklı metodlar deneyerek bunu oluştururlar.

Nargile nasıl yapılır şeklinde sorularla karşılaşanlar şaşkınlıklarını gizleyememektedirler. Fakat bunun bilinişi hakkında çok fazla bilgi sahibi olan insanda yoktur. En fazla eskilerde güzel cevaplar bulabilirsiniz. Günümüz genç tüketiciler olayın sadece içme kısmıyla ilgilenmektedirler. İnsanlar bir şeyleri öğrendikten sonra çok fazla dışarıya açılmama ilkesiyle yaşamaktadırlar. Nargile içinde durum aynı böyledir. Gerekli malzemeleri alarak evde yapmak isteyen tüketiciler dışarda verilen paraya acıdıklarından bir şekilde bu yapımı öğrenme çabası içindedirler. Bunu yapabilmek veya yapamamak mesele değildir. Asıl mesele bunu yapmaya uğraşmaktır. Bu tarz şeyleri bile yaparken iki kere düşünen insanların olması ise hala ilginçliğini korumaktadır tabi.En güzel keyif insanın kendisini hangi durumda daha mutlu hissettiği keyiftir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Open chat
1
Merhaba
Sohbeti Başlat
Merhaba size nasıl destek olabilirim?